Historie

DRIS - Družstvo inženýrských staveb, historie

DRIS - družstvo inženýrských staveb, historie

Družstvo inženýrských služeb DRIS z Nového Boru bylo založeno jak družstvo projektantů ještě před revolucí roku 1989. Byli jsme prvním soukromým subjektem na okrese a naší hlavní činností byly projektové a inženýrské práce ve stavebnictví. V té době jsme měli 5 zaměstnanců a téměř žádný majetek a vybavení.

 

Od roku 1992 dochází k postupnému rozvoji družstva, z vlastních prostředků jsme vybudovali kopírovací centrum se všemi potřebnými a moderními stroji. Významným krokem byla koupě objektu čp. 575 v Novém Boru, kde jsme si vybudovali technické a obchodní kanceláře.

 

V roce 1994 jsme společně s IPB přestavěli objekt čp. 575 na moderní architektonicky historizující administrativní budovu v centru města. V této době se naše družstvo DRIS začíná prudce rozvíjet a dochází k zásadnímu rozšíření našich služeb, a to především o kompletní dodávky staveb na klíč a dalších stavebních prací. Abychom maximálně vyhověli přáním zákazníků, rozšiřujeme naše řady o další zaměstnance ve většině stavebních profesí jako je tesař, betonář, obkladač a další. Současně rozšiřujeme vybavení pro tyto profese o potřebné stroje, nářadí, vozidla apod.

 

Od roku 1997 je naše společnost DRIS stále úspěšnější a výrazně jsme zvýšili obrat firmy. Dostáváme se do stabilizovaného období, dokážeme se financovat z vlastních zdrojů, jsme soběstační jak v potřebě zaměstnanců, tak v potřebném vybavení pro svou činnost. Tento stabilizovaný stav přetrvává až do současnosti, kdy se naše firma stává stálicí v oboru stavebnictví, projektování a inženýrství.

 

Od roku 1998 až po současnost naše společnost stále profituje, vlastní několik nemovitostí, strojů a zařízení, 5 vozidel pro dopravu pracovníků a materiálu, počet zaměstnanců se průměrně pohybuje okolo 22 pracovníků.

Snahou naší firmy a všech našich pracovníků bylo a je odvést kvalitní práci jak v oboru projektování staveb, tak ve zhotovení staveb na klíč k maximální spokojenosti zákazníků. Budeme rádi, když i vy rozšíříte jejich řady.